Hand Tucher Web Directory
tel: +90542 579 56 56

Hizmetler

Yüz Germe

Yüz Germe

Yüz ve boyun derisindeki sarkma ve kırışıklıkların düzeltilerek yüzün gençleştirilmesi ameliyatıdır. Yüz gençleştirme ameliyatlarında amaç; yüzün değişik bölgelerinde sarkmış ve gevşemiş ciltteki dokuları orijinal yerlerine asmak ve sarkmış derilerin fazlasını atarak deriyi gerginleştirmektir.

Yaşlanma ile Birlikte Yüz Germeye Sebep Olan Durumlar

Yerçekiminin etkileri ortaya çıkmaya başlar, boyun derisi gevşer ve boyunla çene arasındaki açı kaybolur.

Deri altındaki boyun kaslarında da (platisma) gevşeme ve gıdık bölgesinde yağ toplanması ortaya çıkar. Gevşemiş boyun kasları boyun önünde bantlar şeklinde göze çarpar.

Yüzün üst bölgelerinde alt çene kemiği boyunca deri sarkmaları ve yağ toplanmaları görülür.

Burundan dudak kenarına doğru uzanan kıvrım (nasolabial kıvrım) boyunca deri katlantıları ve bu kıvrımın derinleşmesi ortaya çıkar.

Elmacık kemiği üzerindeki yağ yastıkçığının yerçekimi etkisiyle aşağıya doğru sarkması, elmacık kemiği üzerindeki dolgunluğun yok olmasına ve nasolabial kıvrımın derinleşmesine neden olur.

Göz çevresinde kırışıklıklar oluşur. Üst göz kapaklarında deri katlantıları, alt göz kapaklarında ise kırışıklıklar ve yağ torbaları ortaya çıkar.

Alın ve kaşlarda da gevşeme ve sarkmalara neden olur. Kaşlar aşağıya doğru iner ve göz kapakları üzerinde katlantı oluşturur. Alındaki çizgiler derinleşir.

Yüz germe ameliyatlarında yapılan işlemler mevcut problemlere göre değişiklik gösterir.