Hand Tucher Web Directory
tel: +90542 579 56 56

blog

SAÇ EKİMİ

SAÇ EKİMİ

 

Saç Ekimi Nedir?Saç ekimi, saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin yeni saçlara sahip olmasının en doğal ve kalıcı yoludur. Saç ekiminde saç dökülmesinin olduğu bölgelere hastanın kendi sağlıklı saçları ekilir. Saçların alındığı bölge saç dökülmesinin olmadığı bir bölgedir. Hastalar saç ekimi ile kendi saçlarını hiç kaybetmemesi gerekiyormuş gibi kalıcı olarak geri kazanır. Saç ekiminde amaç, modern tıbbi prosedürler ile son derece konforlu bir şekilde hasta için doğal saç dolaşımı üretmektir.

Saç ekiminin ilk olarak 1930'lar da Japonya'da yapıldığını biliyor muydunuz? ve batıya ancak 1950'lerde ulaştığını!

Saç ekimi kimlere yapılabilir?


Günümüzde elli yaşın üzerindeki erkeklerin neredeyse yarısı saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıyadır. Bu nedenle saç ekimi erkeklerde en sık görülen saç ekim şekli kıstırma ve kıvırma işlemidir. Saç dökülmesi, erkeklere özgü bir durum değildir, birçok bayan da saç dökülmesi veya incelme sorunları yaşar.Neden saç dökülmesi var?Genetik özellikler saç dökülmesinin en önemli nedenlerinden biridir, ancak aynı zamanda yaşlanma, travmatik yaralanmalar veya çeşitli tıbbi bozuklukların bir sonucu olarak da ortaya çıkabilmektedir. Saç ekimi, saç dökülmesinin nedeni ne olursa olsun yeterli miktarda saç kökü olan tüm kişilere başarıyla uygulanabilir. Sadece saçlı deriye değil, kaş, bıyık, sakal gibi diğer kıllı vücut kısımlarındaki kayıplarda da ekim yöntemi başarıyla uygulanabilmektedir.Saç ekimi nasıl yapılır?


İşlemde genellikle ense bölgesinden alınan saç kökleri hedeflenen saçsız bölgeye ekilir. Alınan bu saç köklerine grift adı verilir. Nadir durumlarda, hastanın ense bölgesinde veya şakak bölgesinde yeterli miktarda sağlıklı saç bulunmaz. Bu gibi durumlarda saç kökleri hastanın kolları veya göğüs duvarı gibi diğer vücut bölgelerinden de alınabilir. Saç dökülme sayısı üzerine analiz yapılarak birkaç saat içinde işlem tamamlanır. Saçsız alan çok büyükse, tedaviyi bitirmek için birkaç seans da gerekir. İşlem sonrası hastanın tepe kısmına özel bir bandaj uygulanır ve ayrıca hasta birkaç saat sonra taburcu edilir. Ağrılar nadir de olsa ağrı kesicilerle kontrolü kolayca sağlanır. Hasta genellikle 3 günlük bir ev istirahatinden sonrasaç ekilen bölgeyi kapalı tutacak şekilde normal hayatına döner. beşinci günde birincil tıbbi yara sargı süreci tamamlanır.Saç ekiminde hangi yöntemler kullanılır?Saç ekimi işlemlerinde; Ensenin herhangi bir kısmında küçük bir iz bile kalmaz, herhangi bir iz bırakmayan FUE yöntemi başarıyla uygulanmaktadır. FUE yönteminde saç kökleri tek tek alınarak eksik olan bölgelere ekilirken, yöntem dahilinde ense bölgesinden saç içeren bir cilt bandı alınır. Saç ekimi yaptıracak hastanın, başının arka kısımda üst kısımda ve donör bölge olarak kullanılacak kenarlarda sağlıklı saçlara sahip olması gerekir. Saçın rengi ve kalınlığı gibi diğer faktörler, güç ve dalgalılık gibi özellikleri işlemin sonuçlarında etkilidir.

Saç ve kafa derisi analizlerinden sonra tercih edilecek ekim tekniği hastanın öncelikleri de dikkate alınarak karar verilir. Genellikle iz bırakmayan FUE yöntemi tercih edilse de bazı durumlarda stratejinin kullanılması gerekecektir. Saç ekimi de sadece saçsızlık için değil incelmiş bölgelerdeki saç yoğunluğunu uzatmak için de yapılmaktadır.
 

Saç ekimi için en önemli faktör nedir?

Saç ekimi ciddi bir operasyondur, saç ekiminde riskleri azaltmak için mutlaka hastane ortamında işlem yapılmalıdır. En iyi sonuçları elde etmek için, bu konuda eğitim almış deneyimli plastik cerrahlar tarafından prosedürün yerine getirilmesi hayati önem taşır. Saç ekiminin başarıya ulaşması için saç köklerinin hızlı bir şekilde damarlanması, yani foliküllerin yerleştirildiği alana “yapışması” gerekir. Doğru bir yöntemle yapılırsa saç ekiminin başarı oranı oldukça yüksektir. Doğal bir görünüm için saçların saç kaybı olan bölgelere doğru mesafe, doğru açı ve uygun yoğunlukta ekilmesi gerekir.Ekilen saçlar dökülür mü?


Ekilen saçlar, ekim işlemini takip eden birkaç hafta içinde dökülür ancak bu normal bir durumdur, çünkü dökülen saçlar 3-4 ay sonra tekrar çıkacaktır. Bu geçici dökülme düzeldikten sonra ekilen saç kökleri özelliklerini korurlar ve dökülmezler. Ancak aynı bölgedeki ilk saçlar yine de kaybedilebilir ve saç yoğunluğu içindeki azalmaya bakılarak yepyeni bir saç ekimi de planlanabilir. Cerrahi operasyondan sonra saç dökülmesi aşamalı olarak devam edebilir.

Özellikle yeni saç çizgisi bölgesinde doğal olmayan bir görünüm ortaya çıkarsa daha sonra yine ekstra bir cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulabilir.Saç ekiminde riskler nelerdir?


Saç ekimi, tüm tıbbi müdahalelerde olduğu gibi uygun koşullarda uygulanmadığında bazı riskler ortaya çıkarmaktadır. Ancak saç ekimi işlemi deneyimli bir cerrah tarafından ve hastane ortamında uygulandığın da komplikasyonlar çok nadir görülür. Saç ekimi uzun bir prosedür olabilir ve saç dökülmesinin derecesine göre 1-2 yıl içinde başka ekimlere de ihtiyaç duyulabilinir. Enfeksiyon ve önemli izler gibi komplikasyonlar da çok nadir olmakla birlikte görülmektedir. Operasyon sonrasında ağrı kesicilerle kontrol altına alınacak ağrı, rahatsızlık hissi, bir miktar morarma ve şişlik de görülür. Saçın alındığı veya saç ekildiği bölgelerde uyuşma olabilir ve bu 2-3 ay içinde kendiliğinden düzelir.Neden Health Point İstanbul?


Başarılı klinik sonuçlar, tıbbi uzmanlık, son teknoloji ve birinci sınıf kaliteli bakımın bir karışımını gerektirir. İstanbul da en iyi hastaneler ile çalışıyoruz. 10 dan fazla hastane ile 90'ı aşkın ülkeden gelen hastalara dünya standartlarında sağlık hizmetimiz ücretsiz havalimanı karşılama ve havaalanı transferi hizmeti yanısıra saç ekim işleminden sonra yine ücretsiz özel şöförlü araç eşliğinde şehir turu sunulmaktadır. Tüm saç ekimi işlemlerimizin prosedürleri, Türkiye'de saç ekiminde yepyeni bir bakım kalitesi vizyonu ile İstanbul'daki popüler hastanelerin farklı lokasyonlarında steril ortamda gerçekleştirilir.

Hastanelerimize yakın konforlu otellerde konaklamayı içeren ayrıcalıklı saç ekim paketleri ayrıca uluslararası hastalarımız için özel olarak vip havaalanı transferleri hazırlanmaktadır. Deneyimli yabancı dil konuşan personelimiz, uluslararası hastalarımıza kendi dillerinde 7/24 yardım sağlamaktadır.

Talepleriniz doğrultusun da sadece aracılık görevini üstlenip sizleri en iyi hastahanelere daha düşük fiyatlara da götürebiliriz! Siz ve hastahaneniz arasında tercümanlık, şöförlü araç desteği verebiliz, hastahaneye transfer, ağırlama işlemlerinizi sağlayıp, yapılack işlemin garantörlüğünü de üstlenebiliriz.